Главная » Файлы » Новости с адвокатом

Деякі аспекти показань потерпілого у кримінальному провадженні Правозастосовчий аспект норм Кримінального процесуального кодексу
25.09.2015, 10:15

Для встановлення об’єктивної істини у кримінальній справі необхідні всі подробиці в сукупності

Андрій Вареник

Адвокат, приватна практика

 

Потерпілий у кримінальному процесі є учасником кримінального провадження, його показання мають дуже велику вагу та часто є визначальними під час вирішення питань як щодо притягнення особи до кримінальної відповідальності, так і щодо встановлення ступеня вини підозрюваного або обвинуваченого.

Новим Кримінальним процесуальним кодексом України було впроваджено такий вид кримінального провадження, як провадження у формі приватного обвинувачення, яке може бути розпочато лише на підставі заяви потерпілого. Таким чином, від показань потерпілого в цій формі кримінального провадження прямо залежить, буде розпочате кримінальне провадження чи ні, і за якими статтями та їх частинами КПК України буде кваліфіковано дії особи (осіб), стосовно якої (яких) розпочинатиметься це кримінальне провадження.

Якщо порівнювати показання потерпілого з показаннями інших учасників кримінального провадження, зокрема з показаннями свідка, то вбачається, що вони за своїм характером зовсім різні.

Показання свідка являють собою певну інформацію, яка стала відома особі за певних обставин, проте безпосереднім учасником подій вона не була або була лише опосередковано. Ці показання можуть як підтверджувати або спростовувати інформацію, повідомлену як підозрюваним чи обвинуваченим, так і потерпілим чи іншим свідком.

полный текст материала тут

текст взят с сайта http://yur-gazeta.com/

 
Категория: Новости с адвокатом | Добавил: advokat911 | Теги: уголовный адвокат, адвокат киев, юрист киев, адвокат по наследству киев, юридическая консультация киев, Адвокат Вареник, адвокат по разводу киев
Просмотров: 244 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar